Cıss Sakın Okumayın, Cinsel Hayat Bilgileri

0
389

Adı: Sakın Okumayın CISS!
Yazarı: Dr. Ünzile Girişgin
Konusu: İslamiyet’e göre cinsel yaşam
Yayınevi: Mavi Lale ve Tahlil yayın evlerinin ortak çalışması

“Cinsel yaşamla ilgili olarak hemen her zaman erkek fıkıhçılar, ilahiyatçılar, ürologlar ve psikiyatristler yazdı, çizdi ve konuştu. Kadınlar duygularını, isteklerini, şikayetlerini hep içine hapsetti. Çekindiler ve sustular.

Bir grup insan cinsel arzuları putlaştırıp, kölesi haline gelmiş, bir grupta bastırıp, hadımlaştırma noktasında yaşıyor. Hele bazı çiftlerin bir kısmı cinsel içerikli kitapları eşinin kafasına fırlatıp ‘utanmaz!.. ’ diye hakaret edecek seviyede reddedici ve bilgiye kapalı. İsmini Sakın Okumayın! Cıss… koydum. Çünkü, öğrenilmesini yasakladığımız bilgilerin aslında korkmadan okunacak bilgiler olduğunu kadın, erkek, gazeteci, hekim, siyaset bilimci, sosyolog,… herkes görsün istedim.

Cinsel yaşam bütün insanlığın ortak paydalarından biri, hekimler de tüm insanlığa hizmet etmeyi amaçlamış şahsiyetler. Bende kadın-doğum hekimi sıfatımla bu konuda gördüğüm yanlışları ve eksikleri yazmaya çalıştım.

Okuyucularım mutlaka bilmedikleri ya da yaşayıp da farkına varamadıkları cinsel bilgilere sahip olacaklar, eşleri ile paylaşımlarını daha güzel yaşacaklar.

İlim sahibinde kalıp paylaşılmadıktan sonra ne işe yarar?”